Bartuška, Václav

Václav Bartuška (*1968) je český diplomat, politik a publicista. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V roce 1989 patřil ještě jako student k protagonistům změny režimu a ve svých 21 letech se stal členem komise Federálního shromáždění ČSSR pro dohled nad vyšetřováním událostí 17. listopadu. O svých zkušenostech z práce v této komisi napsal knihu Polojasno a zisk z jejího prodeje mu umožnil absolvovat cestu okolo světa.

Poté pracoval jako novinář (mj. v týdeníku Mladý svět a v deníku Mladá fronta Dnes), byl generálním komisařem české účasti na světové výstavě Expo 2000 v Hannoveru, později vlastnil firmu zabývající se pořádáním výstav a marketingovými studiemi. Od roku 2006 je zvláštním velvyslancem České republiky pro otázky energetické bezpečnosti a v roce 2010 se stal zvláštním vládním zmocněncem pro dostavbu JE Temelín.

Je autorem knih reportáží Cesta z Prahy do Prahy a Až ti zastřelí bráchu a románu Pochybnost. Jako jeden ze spoluautorů se podílel se také na publikacích Perspektivy české energetiky a Něco se muselo stát.

 

přejít na začátek článku přejít na menu
logo oMicrone.net