Popík Zdeňka Zapletala je první e-knihou nakladatelství Novela bohemica

(10. 7. 2013) Zdeněk Zapletal. Foto Petr HloušekPo třináctileté přestávce vydává Zdeněk Zapletal novou knihu Popík, příběh Normala Majera, kterému zřejmě ujely všechny vlaky:
Normal byl kdysi úspěšným spisovatelem. Teď už knihy nepsal. Všichni jeho čtenáři byli mrtví. Buď doslova, nebo obrazně. Psal scénáře, které nikdo netočil.
Byl ve věku, kdy rekvalifikace na tesaře nebo obchodníka s cennými papíry už nepřicházela v úvahu. Nedokázal by obchodovat ani s papíry bezcennými. Práci ale potřeboval. Po šesti měsících bez příjmu by bral v podstatě cokoliv, ale všude sháněli jen tesaře nebo obchodníky s cennými papíry. Jediným zdrojem jeho příjmů byly už šest měsíců přednášky na téma
Sebepropagace, sebeprojekce a sebereflexe v postmoderním, postindustriálním, postraném světě, které měl na univerzitě ve Zlíně, na katedře marketního reklamingu. Měl jednu až dvě přednášky do měsíce a vydělal tím tak na měsíční parkovné a pár housek k tomu.
Ale právě díky těmto přednáškám se Majer ocitne ve světě českého šoubyznysu a stane se imidžmejkrem vycházející popové hvězdy Maxima Flexy.
Zapletalův Popík vyšel 10. června jako první e-kniha nakladatelství Novela bohemica, v tištěné podobě bude uveden 11. září 2013.

archiv Stalo se/Stane se

přejít na začátek článku přejít na menu
logo oMicrone.net