Uvedení knihy Perspektivy české energetiky

(23. 3. 2014) Uvedení knihy Perspektivy české energetiky - Václav PačesV pátek 21. března 2014 byla v Národohospodářském ústavu AV ČR slavnostně uvedena publikace Perspektivy české energetiky. Současnost a budoucnost, kterou vydalo nakladatelství Novela bohemica ve spolupráci s Českou společností pro energetiku a Cygni s. s r. o. O knize promluvili vedoucí autorského kolektivu Dana Drábová (předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost) a Václav Pačes (předseda Učené společnosti ČR, na snímku), ze spoluautorů pak také Václav Cílek, Hynek Beran a Vladimír Wagner. Kmotrem knihy se stal houslista Jaroslav Svěcený, který při této příležitosti spolu s dcerou Julií zahrál několik skladeb.
Jaroslav Svěcený věnoval knize zároveň v roli moderátora jeden z dílů pořadu Noční Mikrofórum na stanici Dvojka Českého rozhlasu, kam si jako hosty pozval Danu Drábovou a Václava Pačese. Celých 85 minut pořadu z 24. února si můžete poslechnout v Audio archivu ČRo.
Publikace Perspektivy české energetiky chce co nejširšímu okruhu čtenářů zprostředkovat orientaci v politických, ekonomických, ekologických, historických a dalších globálních i lokálních souvislostech české energetiky.

Foto Petr Hloušek – Právo

archiv Stalo se/Stane se

přejít na začátek článku přejít na menu
logo oMicrone.net